• Yenibağlar Mahallesi Seylap Caddesi 12/D
Lazer Epilasyon

Porselen Makyaj

Kadınların en iyi kendilerini hissettikleri yerlerden bir tanesi de Bayan Kuaförleridir. Burada Saçlarını yaptırır sonrasında ise makyajla tamamlanarak güzellik üzerine bir güzellik daha katılır. Porselen makyaj konusunda bir çok kişinin yanlış bildiklerini sizlere anlatmak istiyorum.

Peki nedir bu Porsenel Makyaj sizlere çok kısa ve öz olarak açıklamam gerekirse Professional makyaj diyebilirim. Yani evde yapılan makyajdan farklı olarak bir işyerinde ve makyözler tarafından yapılan makyaj çeşitidir porselen makyaj.

Canlı renklerin fazla tercih edilmediği porselen makyajlarda genelde makyözler mat renkleri tercih ederler. Bundadır ki Porselen makyaj yapılırken taş pudra kullanılmalıdır.Bu makyajın diğer bir artısı ise fotojenik olmasıdır. Yani Siz bu makyajdan sonra göz ile çok sönük kalırken bir kamerade veya bir fotoğraf karesinde çok daha canlı ve güzel çıkarsınız. Bundan dolayı düğünlerde kına gecelerinde kameranın bol olduğu yerlerde porselen makyajı öneriyorum.

En önemli şey ise malzeme kullanımıdır. Odur ki eğer her cilde göre pudra renginin çok iyi ayarlanması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı düğün kına gecesi nişan gibi ışıklandırmanın fazla olduğu ve kamera ve fotoğraf makinelerinin devamlı çalıştığı yerlerde makyajı kendiniz yapmak yerine bu işte professional olan makyözlere bırakmanızı tavsiye ederim. Yanlış yapılan bir makyaj ile düğün kamerasında veya fotoğraflarda kendinizi beğenmeyebilirsiniz….

Diğer bir hususda makyajı nerede kullanacağınız. Eğer düğün veya kına geceniz açık alanda yapılacaksa ona göre açık alanda makyajınızın başlanması ve bitirilmesi gerekmekte eğer ışıklı bir ortamda olacaksa ona göre ışığın ayarlanması mükemmel sonuçlar için önem arz etmektedir.

En son olarak da Porselen makyaj diğer makyajlara göre daha kalıcı ve derin olduğundan devamlı olarak uygulanması cildinize zarar verebilir. Bu nedenle sadece özel gün ve gecelerde bu makyajı yaptırmanızı öneriyorum.

Umarım sizler sıkmadan porselen makyaj ile ilgili bilgi verebilmişizdir.

BEYAZ BAYAN KUAFÖRÜNDE  KRYOLAN MARKA CİLDE ZARAR VERMEYEN KOZMETİK ÜRÜNLERİ KULLANILMAKTADIR.

Çalıştığımız Markalar