• Yenibağlar Mahallesi Seylap Caddesi 12/D
Lazer Epilasyon

Brezilya Fönü

Merhaba Sayın Eskişehir’liler sizlere Brezilya Fönünden Bahsetmek istiyorum Kısaca Saçınızın en az 4 ay boyunca, her gün fönlü gibi düz kalması anlamına gelir Brezilya Fönü. Peki Bu işlem nasıl olur Fön 4 saat kadar sürer. Kuaförünüz saçınızın inceliğine, kalınlığına, yıpranmışlık durumuna göre ürünlerin saçta kalma süresine karar verir. Boyasız saçlarda uygulanabilmesi için önceden saça bir “yapısını kırma” işlemi yapması gerekmektedir.Brezilya Fönünde en önemli nokta gerçekten profesyonel bir kuaför tarafından ve sahte olmayan ürünlerle yapılması gerekir. Aksi takdirde saçlarınızı perişan edebilisiniz.
 
Gereçekten Yapılan  iyi yapılan Brezilya fönü çok başarılı olur. Ancak saçınıza profesyonel ilaçlar kullanıldığından emin olmanız gerekiyor. Brezilya fönü yapılmış saçlarla duştan çıkın, kurutun, davete gidin., saçlarınız “kuaförden yeni çıkmış gibi” kalır.
 
Gelelim Saçlarda Nasıl Kimyasal İşlemler Gerçekleşiyor ? 
 
Brezilya Fönünün Hammaddesi Keratindir. Kreatin tırnaklarda, kıllarda yoğun keratin vardır. Keratin molekülleri birbirine sülfür köprüleriyle bağlıdır. Keratini meydana getiren hidrojen bağlarının da saçlarımızın esnemesini, şekil alırken kırılmamasını sağlayan yaylar olduğunu düşünün. Burada bulunan Hidrojen Bağları sayesinde saçlar kopmuyor.
 
 Bunu bozduğunuza çatallaşır, kopar incelir esnemez. (röfle, uzun süre güneşte, tuzlu suda kuruması, yüksek derecede amonyaklı ve perojsitli saç boyası uygulamaları) Brezilya fönünde, hidrojen yapısını bozmadan saç pulcukları aralanır, boşluklara kimyasal reaksiyonla saçı daha kalın ve gür gösterecek olan kreatin doldurulur ve ısıyla bu keratin saç teline sabitlenir. Düzleştirici ısıyla sabitlenirken saç verilen “düz şekille” kalır. Sabitlenme işlemine “preslenme” adı verilir.
 
Titanyum ve seramik presler kullanıldığında daha iyi sonuçlar alınır. En önemli aşama budur. Eğer saçınızın inceliğine ve hırpalanmışlığına göre “ısı ayarlanmazsa” saçınız zarar görür. 
 

BREZILYA FÖNÜ NASIL UYGULANIR ? 

Fön 3 aşamadan oluşur.
 
1- Önce özel şampuanıyla saçın cinsine göre 3 veya 5 dakika bekletilerek pulcuklar açılır.
 
2- Sonra tıpkı saç boyar gibi enseden başlayarak, perçem perçem saça saf keratin uygulanır. Bu aşamada tüm saçın keratini sürmeye başlamadan önce taranmış olması gerekir. Keratin sürme işlemi sırasında saça asla tarak sürülmez. Keratin sıvısı fırçayla uygulanır, tek tek perçemler alınır,sürülüp iyice yedirilir. Saçınızın inceliğine kalınlığına göre kuaförünüzn vereceği karara göre keratin ! 1/2 saat-45 dakika kadar ısı altına iyice saça şlemesi için bekletilir. Durulanır.
 
3- Son aşama: Enseden başlayarak saçınızın cinsine uygun ısı ayarı yapılmış presle her perçem tek tek düzleştirilere tüm saçlar tamamlanır. Seramik presler de kullanılır. Titanyum presler ısı kontrolü çok daha garantili olduğundan; profesyonel kuaförler sizin saçınızın sağlığı için, Brezilya fönünüzün ıskalanmaması için titanyum presi daha çok tercih ediyorlar. Brezilya fönü yaptırdıktan sonra bakımı nasıldır? Kuaförünüzün becerisi ve uzmanlığı birinci şart ama sizin sonrasında evde kullanacağınız destek ürünler fönü kalıcılığını ve saçların bitmez tükenmez parlaklığını, sağlığını devam ettirecektir. Sonuçta saça kimyasal bir işlem yapıldı. Dış etkenlerden korumaya ve yıkamaya özel ürünler kullanmak durumundasınız.
 
 
 1- Brezilya fönü yaptıracaksanız saçlarınızı 48 saat yıkamamanız gerektiğini bilin. Yoksa tüm emek boşa gider.
 
2- Brezilya fönününden sonra boyası yaptırmanız gerekirse en az 3 gün beklenmelidir! Yoksa keratin yükleme şeritlerini tekrar çözebilir, düzlüğünü bozabilirsiniz.
 
3- Brezilya fönü yaptığınız gün saça toka, taç, duvak, gözlük gibi baskı yapacak hiç bir aksesuar takmamalısınız. Saç telinde kırılma yeri gibi iz yapar ve kalıcı olur.
 
 4- Saçınızı iki gün sonra, içinde SLS (kimyasal tuzlar) olmayan şampuanlarla yıkayabiliriniz ama özel şampuanını tercih ederseniz Brezilya fönünüz daha uzun süre kalıcı olacaktır. SLS içeren şampuanlar saçın keratin dolgusunu bozar. Saç kremi de özeldir. Saçın nemini tam kapasite tutması için özel hazırlanmış saç kremini kullanmanız gerekiyor.
 
 5- Özel “saç serumu” veya “durulanmayan Brezilya fönü saç kremi”nden birini seçmenize kuaförünüzden yardım alın. Çok ince telli ve yıpranış saçlara, gün içinde sürekli nem takviyesi yapan ve kabarmayı önleyen serumu tavsiye edebilir. Yahut kalın telli saçlara yumuşatıcı,parlatıcı nemlendirici etkisi sabit olan, “durulanmayan” saç kremini…
 
 6- Brezilya fönüyle yeni bir yapıya kavuşmuş olan saç tellerinin parlak ve esnek kalmasına destek olan “Deep Conditioner mask”ı 15-20 günde bir uygulayarak, düzleşmiş, kalınlaşmış, sağlıklı saç teli yapısını sürekli kılmasına destek olabilirsiniz.
 
7- Tatile çıkacaksanız nemlendirici sprey saç kremini (saç sütü de denilyor) mutlaka yanınıza alın. Havuza veya denize girmeden saça püstürtün. Keratini korumaya alın.
 

BREZILYA FÖNÜNDEN SONRA BUNLARI YAPMAYIN!!!

 
Fönden hemen sonra Havuza veya Denize Girmek
SLS içeren şampuan kullanmak
Saça 1 hafta içinde Boya uygulanması
 
Brezilya fönüyle saç telinize kalınlık ve düzlük veren kreatin kılıfı bozduğundan Saçlarınızın düz duruşu gider. Eski haline dönersiniz .Onca emek heba olur. Bunları bilerek Kuaförümüz ALİ AKBAŞ’a gelirseniz Sizin Saçınıza en uygun fönü tavsiye ederek uygulayabilir. Demedi Demeyin:)
 
Brezilya Fönü fiyatları saçınızın yıpranmışlık hali uzunluğu kalınlığı yoğunluğuna göre değişkenlik gösterdiğinden burada belirtemedik. Aşağıdaki telefon numaramızdan bizlere ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz…

Çalıştığımız Markalar